Осокинський фестиваль Свободи для України

З 25 травня по 8 червня у Ризі відбудеться вже третій Осокинський фестиваль Свободи, який цього року, реагуючи на військову агресію Росії, присвячений Україні. Наразі оголошено сім концертів фестивалю, які пройдуть у Ризі в Будинку Чорноголових, у залі Hanzas perons, у фортепіанному салоні @152 та в Англіканській церкві. Фестиваль збере різних визнаних у Латвії і світі музикантів та артистів, серед яких Діта Луріня, Чулпан Хаматова, Гірт Круміньш, Iго, Георгій Осокін, Раймонд Тігулс, Ральф Ейланд, Constantine, Жорж Сіксна, Роберто Мелоні, Катріна Гупало, Андрій Осокін, а також артисти з України, які у Латвії знайшли укриття від жахів війни. Усі отримані під час фестивалю прибутки від квитків у співпраці з Biļešuparadīze та фондом Ziedot.lv будуть перераховані на підтримку українців.

У біженців війни, які живуть у Латвії, буде можливість безкоштовно відвідати концерти фестивалю. Творча команда фестивалю пропонує звернутися за запрошеннями, написавши українською мовою на e-пошту edgars_vilc@ukr.net

 

«Більш ніж ясно, що військовий напад Росії та героїчний опір України змінять світ — але як, це залежить від кожного з нас. Зараз сила не тільки у зброї, не лише у лідерів держав, а й у будь-якої людини, яка своїм голосом, живим чи віртуальним, своїми діями, допомогою та рішеннями може впливати на те, що відбувається. Вже третій місяць укрїнці не здаються та борються за саме існування своєї держави та народу, за ідеали, майбутнє та свободу всієї Європи, тому й ми не можемо втрачати наполегливість у своїй допомозі та підтримці України», — каже автор ідеї фестивалю Андрій Осокін.

 

Перші два концерти пройдуть у фортепіанному салоні @152, що знайомий слухачам за попередніми фестивалями Осокіна. В дуже інтимній атмосфері ввечері 25 травня ми почуємо Андрія Осокіна, Катріну Гупало, Жоржа Сіксну, Гірта Круміньша та виступ фортепіанного дуету Роксани Тарвіде та Каспара Бумбіша, які яскраво та віртуозно відкриють програму. У свою чергу, 27 травня піаніст Георгій Осокін вперше гостюватиме на фестивалі свого брата із сольним концертом, під час якого прозвучить музика Вольфганга Амадея Моцарта, Фрідеріка Шопена, Тору Такемітцу, Стівена Хафа та Олександра Скрябіна.

 

28 травня у Будинку Чорноголових прозвучить створений спеціально для цього фестивалю поетичний концерт за участю актриси Нового ризького театру Чулпан Хаматової та Андрія Осокіна, в якому звучатиме музика Йоганна Себастьяна Баха, Валентина Сільвестрова, Фрідеріка Шопена, Арво Пярта, та Вольфганга Дарзін Олександра Галича, Юрія Левітанського, Осипа Мандельштама, Бориса Пастернака та Марини Цвєтаєвої.

 

Протягом фестивалю, 3 червня, Катріна Гупало, Андрій Осокін і Роберто Мелоні запропонують слухачам пронизану темпераментом і зігріту південним сонцем концертну програму з неаполітанськими, французькими, іспанськими та українськими піснями, та музикою з кінофільмів. 

 

4 червня на концерті в Англіканській церкві вперше після її відновлення виступатимуть мецо-сопрано Ієва Парша, піаністка Івета Цаліте, Катріна Гупало зі струнним квартетом, Андрій Осокін та українські музиканти — баяністка Ірина Серотюк, піаніст Артур Нікулін і кларнетист Назар Хіжий. У програмі зокрема прозвучить музика українського композитора Володимира Зубітського та знаменита «Мелодія» Мирослава Скорика. Під час концерту відбудеться прем'єра нового твору Айвара Калейса «Більше ніколи!», присвяченого Україні.

 

5 червня о 21:00 Іго та Катріна Гупало вперше зустрінуться на одній сцені на нічному концерті в англіканській церкві. Там прозвучать пісні з циклу «Вогонь» (музика Яніса Страздса, слова Іго), а також інші композиції Іго, латвійська й українська народна музика.

 

Кульмінацією фестивалю стане Заключний концерт 8 червня у залі Hanzas Perons, коли у спільному перфомансі на одній сцені зустрінуться латвійські та українські музиканти й актори. У першій частині концерту почуємо Діту Луріню, Ларису Семирозуменко, Андрія Осокіна, Раймонда Тігулса та Катріну Гупало. У другій — виступатимуть спеціально для цього фестивалю створені дуети, тріо, гурти латвійських та українських музикантів, які за інших обставин, можливо б, не з'явилися. Серед українських музикантів — співаки Constantine, Лариса Шелест, Анастасія Яценко, Євгенія Насонова, Анастасія Василенко, Вікторія Притуляк, джазовий піаніст Едгар Вілцанс, до яких приєднаються Катріна Діманта, Ральф Ейландс, Fiņķis, Гінт Смукаіс, Ріхард Лібіетис, гурт Sub Scriptum, гурт VILKI та інші латвійські артисти. На завершення виступить об'єднання Latvia for Ukraine із піснею Resistance.
 

Організатори фестивалю вдячні всім артистам і партнерам за співпрацю, завдяки якій стане можливим по жертвувати Україні всі отримані від продажу квитків кошти. Одним з найбільших партнерів, які співпрацюють із фестивалем, є торговий центр Spice, який вважає, що у сьогоднішньому світі немає місця війнам, і нам спільно треба знайти спосіб, як підтримати не лише постраждалих, а й один одного. «У ці жахливі часи ми виступаємо за мир та свободу. За людей України. Тому вдячні творцям Осокинського фестивалю Свободи за ініціативу та радіємо, що можемо бути частиною цієї події. Відвідувачі фестивалю не лише допоможуть жителям України, ми сподіваємось, що завдяки різнобічній програмі та талановитим артистам фестиваль подарує глядачеві такий необхідний душевний спокій», — каже керівник торговельного центру Spice та Spice Home Івета Приедіть.

 

Ознайомитися з програмою фестивалю та придбати квитки на всі концерти можна в усіх касах Biļešuparadīze та в інтернеті: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/3074. За купівлі квитків на концерти фестивалю не застосовується плата за користування інтернет-системою.